O Firmie

Firma BTT Automatyka Sp. z o.o. została założona w 1994 roku przez ośmiu ówczesnych pracowników Politechniki Gdańskiej.

Obecnie udziały są w posiadaniu czterech z tych osób. Do roku 1997 zajmowaliśmy się głownie sprzedażą, serwisem i aplikacjami napędów elektrycznych produkowanych przez Eurotherm Drives Ltd obecnie Parker.

W krótkim czasie zostaliśmy ich przedstawicielem handlowym w Polsce. W 1997 rozszerzyliśmy naszą ofertę o sprzedaż urządzeń i usług związanych z techniką morską, a w szczególności techniką podwodną. W tej dziedzinie wykorzystujemy bogate doświadczenie i wiedzą wszystkich udziałowców związanych zawodowo z tą dziedziną techniki. Po roku 2000 rozpoczęliśmy współpracę z kolejnymi firmami z branży napędów:

  • Power Electronics - hiszpański producent falowników
  • Sprint Electric - angielski wytwórca cyfrowych zasilaczy silników DC i zasilaczy silników pierścieniowych
  • T-T Electric (Thrige Electric) - znana duńska (obecnie francuska) fabryka silników DC
  • SSD Parvex - francuski dostawca serwonapędów

Zdobyte doświadczenie i wiedza na temat napędów elektrycznych pozwala nam obecnie oferować kompletne napędy elektryczne maszyn i urządzeń.

Naszym klientom dostarczamy falowniki, zasilacze i silniki DC oraz serwonapędy napędzające maszyny i urządzenia przez nich produkowane czy używane m.in. wentylatory, systemy stałego ciśnienia wody, suwnice, dźwigi, obrabiarki, maszyny masarskie, cukiernicze, urządzenia w przemyśle gumowym, produkcji kabli, folii, opakowań, napędy dużej mocy w kopalniach kruszywa.

W dziedzinie techniki podwodnej oferujemy profesjonalny sprzęt do pracy po wodą, pojazdy podwodne ROV, systemy TV i nawigacyjne, sonary, echosondy i inne urządzenia oraz usługi z tym związane...