NBI Stacja

NBI Stacja

Rozwiązania dla ładowania ciężkich pojazdów

NBi Stacja oferuje gotowe i elastyczne rozwiązanie 'pod klucz' w wykonaniu zewnętrznym i dobrym projekcie, za którym stoi nasze 30 letnie doświadczenie producenta energoelektroniki. NBi Stacja składa się z jednostki centralnej mocy zasilającej słupki ładowania DC lub pantografy. Zaprojektowana w systemie modułowym, stacja może osiągnąć moc do 1200 kW, przy wyposażeniu w słupki DC o mocy 60 do 350kW i pantografy o mocy do 600kW. Jest to idealne rozwiązanie dla uzyskania optymalnej wielkości wskaźników CAPEX i OPEX dla infrastruktury ładowania. NBi Stacja jest rozwiązaniem najlepszym dla stacji autobusowych, zajezdni i autostrad, wszędzie tam gdzie istnieje duża rotacja pojazdów i wymagana jest szybka, prosta i bezpieczna usługa ładowania.

Rozwiązanie 'Pod Klucz'

Stacja NBI ogranicza wymagania przestrzenne, upraszcza instalację i znacząco redukuje koszty przyłączenia i niezbędnych środków

Stacja NBi, składająca się z centralnej stacji zasilania dostarczającej energię do słupków ładowania, zaprojektowana została z myślą o łatwym korzystaniu przez kierowców EV z zachowaniem współczesnych norm bezpieczeństwa dla użytkownika.

Zaprojektowana z myślą o przyszłej rozbudowie wraz ze wzrastającym zapotrzebowaniem rynku samochodów EV i postępem technologii baterii akumulatorów, oferowana jest w dwóch wykonaniach: do pracy z siecią SN lub NN

Centralna stacja zasilania zbudowana zgodnie z wymaganiami odbiorcy może zawierać następujące urządzenia i aparaty SN:

  • Rozdzielnia SN
  • Transformator SN
  • Aparatura kontrolno - pomiarowa
  • Szafka z niezależnymi obwodami wg zapotrzebowania odbiorcy

Przyspiesz wykonanie Instalacji ładowania z wykorzystaniem elastycznej platformy 'pod klucz'
Zależnie od wielkości mocy wymaganej, klient może wybrać z szerokiego wachlarza słupków ładowania pasujących do każdego projektu i skonfigurować najlepszy ich rozkład. Rozwiązanie ze wspólnym fundamentem (skid), wykonanym z wysokowytrzymałej galwanizowanej stali z powierzchnią antypoślizgową oferuje rozwiązanie typu plug-and-play. W skidzie wszystkie słupki są okablowane i skrzynka przyłączeniowa jest gotowa do połączenia z centralną stacją zasilającą.

Stopnie mocy wymieniane 'na miejscu'
Zgodnie z filozofią modularną, NBi Stacja jest złożona z FRU (Field Replaceable Units = Modułów Wymiennych Polowo) zaprojektowanych tak, by ich wymiana mogła być wykonana bez pomocy wykwalifikowanego personelu technicznego, zapewniając jednocześnie bezpieczny, szybki i niezawodny montaż i pracę Plug&Play. W przypadku wystąpienia uszkodzenia, moduł jest odłączany a moc dotąd przez niego dostarczana dzielona jest pomiędzy pozostałe pracujące moduły FRU. Rozwiązanie to może być łatwo modyfikowane wraz z pojawieniem się nowej generacji EV i zapewniają jednocześnie najbardziej niezawodną ładowarkę na rynku.

Maksymalna elastyczność

Power Electronics oferuje serię ładowarek dużej mocy o napięciu do 1000V, przeznaczonych do obsługi pojazdów elektrycznych dalekiego zasięgu. NBi Stacja jest modularnym rozwiązaniem o mocy zasilania do 1200 kW, kompatybilnym ze słupkami przemysłowymi i automatycznymi pantografami ładowania.

Odpowiednia dla każdej aplikacji wymagającej wydajnego rozwiązania, maksymalnej elastyczności i dostępności przy dużej rotacji pojazdów elektrycznych. Stacje ładowania Power Electronics są kompatybilne z obecnymi i przyszłymi ciężkimi pojazdami elektrycznymi, autobusami i ciężarówkami elektrycznymi.

NBI Stacja + słupek przemysłowy
NBi Stacja jest kompatybilna z większością spotykanych na rynku złącz (CCS, CHAdeMO oraz GB/T). Przemysłowe słupki ładowania są korzystnym ekonomicznie rozwiązaniem dla infrastruktury ładowania zajezdni autobusowych oraz obszarów przemysłowych.

NBi Stacja + pantograf
Kompatybilna z większością spotykanych na rynku pantografów "z dołu do góry", "z góry na dół" Bezprzewodowa komunikacja z pojazdem elektrycznym zgodnie z normą ISO/IEC 15118 (kompatybilność z OPPCharge) oraz IEC 61851-23 (CCS). przyspiesza procesy ładowania i zapobiega niepotrzebnym przestojom autobusu.

Interfejs przyjazny użytkownikowi

Intuicyjna obsługa
Ładowarki Power Electronics zawierają wskaźnik statusu, umożliwiając kierowcom latwe sprawdzenie ich dostępności. Umożliwia to kierowcom szybką, bezpieczną i prostą interakcję.

Płatności i system identyfikacji użytkownika
Każda ładowarka jest kompatybilna z każdym systemem płatności i każdym systemem autoryzacji, oferując najbardziej użyteczne rozwiązanie na rynku pod względem łatwości dialogu kierowca - ładowarka.

  • Kierowca może uruchomić sesję ładowania stukając swoją kartą RFID.
  • Kompatybilność z rozwiązaniami bezdotykowymi (NFC), umożliwia kierowcy inicjację procesu ładowania przez proste puknięcie kartą kredytową/debetową.
  • Kompatybilność z najbardziej rozpowszechnionymi aplikacjami na rynku. Te aplikacje dla EV są zdolne rozpocząć sesję ładowania, zarezerwować słupek na określoną godzinę lub w prosty sposób zarządzać historią sesji ładowania.

Inteligentnie równoważona moc

Technologia inteligentnego równoważenia mocy

NBi Stacja umożliwia optymalne wykorzystanie punktów ładowania i dynamiczny rozdział mocy zależnie od ładowanego pojazdu

Przykładowa konfiguracja:

Równoważenie mocy
Power Electronics rozwinęła najbardziej zaawansowaną funkcję równoważenia mocy dla zarządzania flotą pojazdów EV.

NB Stacja zawiera w sobie zaawansowaną technologię Inteligentnego Równoważenia Mocy DC, co umożliwia ładowanie na różnych poziomach mocy dopasowanych do potrzeb EV.

Gotowość do dodatkowych rozszerzeń

Nasze szerokie doświadczenie w sektorze energetyki odnawialnej: projektowanie i wytwarzanie inwerterów dla instalacji solarnych umożliwia nam ofertę integralnego rozwiązania.

NBi STACJA JEST GOTOWA DO WYKORZYSTANIA NIEWYCZERPANEGO ŹRÓDŁA ENERGII, SŁOŃCA

NBi Stacja umożliwia ładowanie EV z różnych źródeł zasilania: instalacji PV, baterii akumulatorów lub sieci elektroenergetycznej systemowej.

Dodanie konwertera Freemaq DC / DC umożliwia zmagazynowanie nadmiaru energii wytwarzanej przez instalację PV ( i niemożliwej chwilowo do wyeksportowania do sieci z powodu 100% wykorzystania inwertera sieciowego) w baterii akumulatorów. Zgromadzona energia może być wyeksportowana do sieci kiedy cena jest wyższa umożliwiając szybszy zwrot nakładów inwestycyjnych i powiększenie późniejszych przychodów.

Dodatkowo, bateria akumulatorów umożliwia osłabienie nieciągłej natury źródeł energii odnawialnej oferując system ciągłego ładowania.


Projekt inteligentny dedykowany dla klienta

Dokładnie tak jak chcesz

Dedykowane obudowy zewnętrzne
Power Electronics oferuje dedykowane obudowy zewnętrzne dla centralnej stacji zasilającej oraz słupków. Można wybrać z palety kolorów lub dodać etykiety z logo firmy, tekstem i reklamami.

Detekcja pojazdu
Opcjonalnie jest możliwe dodanie funkcji wykrywania pojazdu, co umożliwia start procesu ładowania już w momencie kiedy samochód jest blisko słupka ładowania.

Przykłady dedykowanych wykonań słupków ładowania:

Przykłady dedykowanych wykonań stacji zasilającej: