NBI Automat

NBI Automat

Kombinacja modularności i wysokiej sprawności

NBi Automat jest zewnętrzną, odporną i modularną ładowarką zaprojektowaną z myślą o trwałości, niezawodności i łatwości eksploatacyjnej. Dzięki elastycznej architekturze NBi Automat może być instalowany w dowolnej lokalizacji. Ładowarka zbudowana jest z modułu szafy mocy z wyjściem niskonapięciowym skojarzonej z przemysłowymi słupkami ładowania. NB Automat umożliwia jednoczesne ładowanie trzech pojazdów DC - z mocą wyjściową DC do 150 kW (180 kW w USA ) dzięki zaawansowanej funkcji: Inteligentnemu Równoważeniu Mocy . Ładowarka może być ustawiona na ładowanie napięciem 400 lub 800 V DC, zależnie od charakterystyki baterii akumulatorów pojazdu. Jej budowa zapewnia łatwe, szybkie i bezpieczne ładowanie, co czyni ją najlepszym rozwiązaniem dla tych przypadków, gdy miejsce instalacji jest ograniczone i wymagana jest maksymalna efektywność ekonomiczna: szybki zwrot z inwestycji.

Elastyczna architektura

NBi Automat jest rozwiązaniem ładowarek dla lokalizacji w których miejsce jest rzeczą cenną.

Seria NBi Automat jest rozwiązaniem łączącym wyjście niskonapięciowe modułu szafy mocy z przemysłowymi słupkami ładowania. Dostępne są konfiguracje szaf o mocach od 50 kW do 150 kW (od 60 kW do 180 kW w USA) skojarzonych ze słupkami ładowania o mocy 50, 100 i 150 kW (60, 120 i 180 kW w USA)

Interfejs przyjazny użytkownikowi

Intuicyjna obsługa
Ładowarki Power Electronics zawierają wskaźnik statusu, umożliwiając kierowcom latwe sprawdzenie ich dostępności. Umożliwia to kierowcom szybką, bezpieczną i prostą interakcję.

Płatności i system identyfikacji użytkownika
Wszystkie ładowarki są kompatybilne z każdym systemem płatności i każdym systemem autoryzacji, oferując najbardziej użyteczne rozwiązanie na rynku pod względem łatwości dialogu kierowca - ładowarka.

  • RFID
    Kierowca może uruchomić sesję ładowania stukając swoją kartą RFID.
  • Karta kredytowa / debetowa
    Kompatybilność z rozwiązaniami bezdotykowymi (NFC), umożliwia kierowcy inicjację procesu ładowania przez proste puknięcie kartą kredytową/debetową.
  • Smartphone
    Kompatybilność z najbardziej popularnymi aplikacjami na rynku. Aplikacje te umożliwiają kierowcom rozpoczęcie sesji ładowania, rezerwację słupka o dowolnej porze lub zarządzanie historią sesji ładowania.

Inteligentnie równoważona moc

Power Electronics rozwinął najbardziej zaawansowaną funkcję dla równoważenia mocy ładowania w zarządzaniu flotą pojazdów. Zaprojektowaną dla zminimalizowania kosztów inwestycji i kosztów operacyjnych.

Inteligentne Równoważenie Mocy - ta funkcja jest zdolna do równoważenia mocy na podstawie ilości słupków aktualnie ładujących pojazdy. Zatem, łączna moc wymagana do dostarczenia łącznej energii zostaje znacząco ograniczona, co z kolei prowadzi do redukcji kosztów infrastruktury elektrycznej stanowiska ładowania oraz oszczędności kosztów operacyjnych ze względu na niższą moc zamówioną. Ponadto zoptymalizowane zostają hardware i komunikacja z back-office.

Gotowość do dodatkowych rozszerzeń

NBi Automat można przyłączyć do źródła energii DC i przekształcić ją w energię potrzebną do ładowania pojazdów. Źródłem tym może być instalacja PV, bateria akumulatorów lub siec elektroenergetyczna systemowa

Projekt inteligentny i dedykowany dla klienta

Dokładnie tak jak chcesz

Dedykowane obudowy zewnętrzne
Power Electronics oferuje dedykowane obudowy zewnętrzne dla centralnej stacji zasilającej i słupków ładowania. Kolor obudów może być modyfikowany, można do obudów dodać etykiety z logo firmy, tekstem i reklamami.

Detekcja pojazdu
Opcjonalnie jest możliwe dodanie funkcji wykrywania pojazdu, co umożliwia start procesu ładowania już w momencie kiedy samochód jest blisko słupka ładowania.

Przykłady dedykowanych wykonań słupków ładowania