NB POD

NB POD

Kombinacja designu i magazynu energii

NB POD jest zewnętrznym magazynem energii i ładowarką zaprojektowaną z myślą o zapewnieniu trwałości, niezawodności i łatwości eksploatacyjnej. NB POD zawiera we wnętrzu baterię akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 65 kWh i mocy 100 kW. Z możliwością łatwego skojarzenia z dowolną ładowarką DC z oferty Power Electronics. Ładowarka jest kompletnie autonomicznym systemem, zawierającym zintegrowany system zabezpieczenia i sterowania systemem baterii akumulatorów. Ładowarka NB POD umożliwia zmniejszenie poziomu mocy zamówionej dla infrastruktury ładowania i jednocześnie pełni funkcję magazynu energii pobieranej z sieci elektroenergetycznej w okresie niskiego popytu na energię i możliwością uzycia w okresie szczytu obciążenia.

TRYBY:


  • TRYB 1:
    Ładowanie NB POD z sieci elektroenergetycznej systemowej

  • TRYB 2:
    Ładowanie NB POD z sieci elektroenergetycznej systemowej

  • TRYB 3:
    Ładowanie pojazdu z NB POD oraz z sieci energetycznej systemowej

Równoważenie zapotrzebowania na moc

NB POD może magazynować energię podczas okresów niskiego zapotrzebowania na moc z sieci elektroenergetycznej systemowej, aby później, kiedy cena 1kWh jest wysoka, używać tej zmagazynowanej energii do ładowania pojazdów. Właściciel sieci ładowarek opartej o ten model doceni ich przewagę ekonomiczną w sytuacjach, kiedy OSD używa mechanizmu ekonomicznego do równoważenia zapotrzebowania na moc pobieraną z systemu elektroenegetycznego.

Łagodzenie zapotrzebowania na moc w godzinach szczytu energetycznego

Oddawanie zmagazynowanej energii do ładowarki podczas szczytowego zapotrzebowania na energię z sieci elektroenergetycznej zmniejsza obciążenie sieci dystrybucyjnej i znacząco poprawia jej sprawność. Ładowanie baterii akumulatorów w okresie niskiego zapotrzebowania poprawia wykorzystanie sieci. Podczas godzin szczytu do ładowania pojazdów jest używana (tańsza) energia wcześniej zmagazynowana.