Sterownik Silników Pierścieniowych

Silniki pierścieniowe są odmianą silników indukcyjnych z uzwojeniem wirnika połączonym z pierścieniami. Ich typowe zastosowanie to dźwigi gdzie takie silniki są używane do kontroli wysokości podnoszenia, a także do kontroli położenia ramienia dźwigu.

Seria przekształtników JL/X do napędu silników pierścieniowych bazuje na cyfrowych przekształtnikach PL/X do napędu silników DC. Dotyczy to zarówno hardwaru jak i oprogramowania. Główna różnica polega na zaprojektowaniu konfiguracji układu tyrystorowego z 3 fazowym wyjściem ( U, V. W) pozwalającej na kontrolę silnika pierścieniowego w układzie pracy zarówno w 2 jak i 4 ćwiartkach.

Przekształtnik JL/X dostarczany jest w konfiguracji pozwalającej na sterowanie napędem dźwigu zarówno z joystickiem jak i z analogowym układem wejściowym zaś układ wyjściowy pozwala na kontrolę 4zewnętrznych oporników, nadsynchroniczną regenerację podczas opuszczania ładunku i kontrolę hamulca.

Model JL/JLX - 3 fazowy cyfrowy napęd silników pierścieniowych

  • zakres : 100 do 1850A (800kW)
  • zasilanie : standard 3x480 V opcja 3x690 V
  • praca w 2 lub 4 ćwiartkach (nawrotny i nienawrotny)
  • przeciążenie 150%, a dla wersji HD 250%
  • szerokie możliwości programowe
  • komunikacja opcjonalnie: Profibus, DeviceNet, CC-Link, EtherNet/IP, Modbus I CANopen

Przekształtniki SPRINT ELECTRIC objęte są 2-letnią gwarancją producenta, a w przypadku wykonania układu zgodnie z naszymi zaleceniami rozszerzamy gwarancję do 3 lat.